Deli Bişey Dönüyo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Deli Bişey Dönüyo

Deli Bunlar Dedirten site

HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  

Uyku üzerine Tezler

Go down 
+3
Patu
Dumur
ikisimit
7 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
ikisimit
Hoho abart.
Hoho abart.
ikisimit

Uyku üzerine Tezler Empty
PostSubject: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyTue Nov 06, 2007 6:16 pm

1- Sanılanın aksine... uyku güzeldir.

2- Uykunun 7 ila 14 saat arası olanı caizdir. Bazen şartlar gerektirir, 4 saat uyursun... bu ertesi günün bok gibi geçeceğine kesin işarettir, bazen ise 18 saat uyursun... bu da ertesi gün konseptinin pek kısa olacağını gösterir. İdeal olanı erken yatıp erken kalkmaktır ama kimi durumlarda erken yatıp geç kalkmak veya geç yatıp geç kalkmak da kabul edilebilir.

3- Uykudan önce kişinin kendi kendine konuşması (ki ben manyak değilim... ama olmaz mı? olur) hayata daha rahat yaklaşmasını sağlayabilir.

4- Uyumadan hemen önce kitap okumanın, yahut kitap okurken uyuyakalmanın iyi bir şey olmadığı bilim adamlarınca kanıtlanmıştır. Kitabı kapadıktan sonra belki biraz müzik dinlemek yahut volta atmak "uyuma faslına geçilirken" beynin rahatlamasını sağlar.

5- En mükemmel uyku (ki bu çok ciddi, şakası yok) ortasında uyanılan uykudur. Bakınız, diyelim saat 22:30da zıbarma kararı aldınız ve bunu hakikaten başardınız (aman ne güsel) o halde gece 02 yahut 03 gibin kalkmak,gezinmek, daha sonra tekrar uykuya dalmak uykunun iki misli tadının çıkarılmasını sağlar. Ama bu kalkma olayının asıl kalkış saatinden en az 3 saat önce olması lazımdır. Bu hakikaten çok büyük değişiklikler yaratabilir...

6- Uykudan uyandıktan sonra bir müddet (özellikle hava karanlıksa) kişinin gözlerini bile açmadan yatakta yatması vaciptir. Bu uzun sürerse uykuya yeniden dalınacaktır (ki özellikle hafta sonları ve tatillerden faydaları gözlemlenebilir) fakat bu "pinekle&uyu" yöntemini iki-üç kereden fazla yapınca baş ağrısı oluşabilir.

7- Öğlen yahut akşamüstü uykusu da güzeldir, bunun tadını özellikle midesi dolu biri çıkarabilir...

8- Uyku hakikaten güzeldir...

Sleep
Back to top Go down
Dumur
Admin
Dumur

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyTue Nov 06, 2007 7:02 pm

ikisimit wrote:
1- Sanılanın aksine... uyku güzeldir.

2- Uykunun 7 ila 14 saat arası olanı caizdir. Bazen şartlar gerektirir, 4 saat uyursun... bu ertesi günün bok gibi geçeceğine kesin işarettir, bazen ise 18 saat uyursun... bu da ertesi gün konseptinin pek kısa olacağını gösterir. İdeal olanı erken yatıp erken kalkmaktır ama kimi durumlarda erken yatıp geç kalkmak veya geç yatıp geç kalkmak da kabul edilebilir.

3- Uykudan önce kişinin kendi kendine konuşması (ki ben manyak değilim... ama olmaz mı? olur) hayata daha rahat yaklaşmasını sağlayabilir.

4- Uyumadan hemen önce kitap okumanın, yahut kitap okurken uyuyakalmanın iyi bir şey olmadığı bilim adamlarınca kanıtlanmıştır. Kitabı kapadıktan sonra belki biraz müzik dinlemek yahut volta atmak "uyuma faslına geçilirken" beynin rahatlamasını sağlar.

5- En mükemmel uyku (ki bu çok ciddi, şakası yok) ortasında uyanılan uykudur. Bakınız, diyelim saat 22:30da zıbarma kararı aldınız ve bunu hakikaten başardınız (aman ne güsel) o halde gece 02 yahut 03 gibin kalkmak,gezinmek, daha sonra tekrar uykuya dalmak uykunun iki misli tadının çıkarılmasını sağlar. Ama bu kalkma olayının asıl kalkış saatinden en az 3 saat önce olması lazımdır. Bu hakikaten çok büyük değişiklikler yaratabilir...

6- Uykudan uyandıktan sonra bir müddet (özellikle hava karanlıksa) kişinin gözlerini bile açmadan yatakta yatması vaciptir. Bu uzun sürerse uykuya yeniden dalınacaktır (ki özellikle hafta sonları ve tatillerden faydaları gözlemlenebilir) fakat bu "pinekle&uyu" yöntemini iki-üç kereden fazla yapınca baş ağrısı oluşabilir.

7- Öğlen yahut akşamüstü uykusu da güzeldir, bunun tadını özellikle midesi dolu biri çıkarabilir...

8- Uyku hakikaten güzeldir...

Sleep

mesela ben yeni uyandım sabaha kadar da uyuyabilirdim..
Back to top Go down
Patu
Nörd!!!
Nörd!!!
Patu

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyTue Nov 06, 2007 7:07 pm

hmm evet... ben de bi keresinde uyumuştum galiba...
Back to top Go down
Elifcik
Hoho abart.
Hoho abart.
Elifcik

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyTue Nov 06, 2007 8:41 pm

ikisimit wrote:

Sleep

evett şimdi ben en rahat kitap okuduktan sonra uyuyorum bi şekilde benşm beynşmş boşaltma yöntemimde bu kitap okuduktan sonra uyuduğumda mışıl mışıl sabaha kadar uyuyorum o kesin ama ders çalışıpta uyumuşsam o zaman gece 1 yada 2 kez uyanıyorum ve sabah çok huzursuz kalkmama neden oluyo

ayrıca gece 3 saat önce kalkmayı da denedim eğer buna öylesine önemsiz bişey(çişşş) için kalmkmışsanız bi önemi yok tekrar uyuduğunuz da daha dinç oluyosunuzz ama eğer sıcaktan uyanmışsanız yada karın ağrısına uyanmışsanız o çok can sıkıcı bişey

ha bide şey var beni en çok motive eden kalkıyorum bakıyorum daha saat mesela 2 Very Happy çok mutlu oluyorum daha uyuncak bi sürü saat var diyorum ve tekrar yatıyorum Very Happy

uyumak dünyadaki en güzel şeydir ki bence insanlara mutluluğun bir parçasını getirir
Back to top Go down
zamazingo
Gergedan
Gergedan
zamazingo

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyTue Nov 06, 2007 8:47 pm

ne zararı varmış yahu kitap okumanın uyumadan önce?
Back to top Go down
Elifcik
Hoho abart.
Hoho abart.
Elifcik

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyTue Nov 06, 2007 8:48 pm

bence de yok var diyen yalan söylerr!!!!!!!!!!!

ben kitap okmadan uyuyamıyorum mesela artık

demek ki bağımlılık yapıyo!!
Back to top Go down
Patu
Nörd!!!
Nörd!!!
Patu

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyTue Nov 06, 2007 9:04 pm

evet ben de aynen... bitek aşırı yorgunsam kitap okumadan uyuyabiliyorum... bi de öyle bi iki sayfa diil kaptırıp 1 saat filan okuyorum "uyumak için kitap okuma" "kitap okumak için uyumama" ya dönüşüyo sonra ertesi gün biyoloji dersinde uyuyorum hoca ingiliz aksanının bütün lanetiyle üzerime geliyo Sad Very Happy
Back to top Go down
Elifcik
Hoho abart.
Hoho abart.
Elifcik

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyTue Nov 06, 2007 9:05 pm

dün benim yaşadıklarımı özetliyosun sanıırm nedense her okudğumda yani her gece kitap okumak için uyumamma oluyo ve örenk şekil bir a bugünkü gibi diyoloji dersinde uyuyorum tabi bunda biyoloji dersinin ilk ders ve rengin olmasının da etkisi büyük
Back to top Go down
Dumur
Admin
Dumur

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyTue Nov 06, 2007 9:08 pm

Patu wrote:
evet ben de aynen... bitek aşırı yorgunsam kitap okumadan uyuyabiliyorum... bi de öyle bi iki sayfa diil kaptırıp 1 saat filan okuyorum "uyumak için kitap okuma" "kitap okumak için uyumama" ya dönüşüyo sonra ertesi gün biyoloji dersinde uyuyorum hoca ingiliz aksanının bütün lanetiyle üzerime geliyo Sad Very Happy

o yalan da o yalanda
Back to top Go down
kucumen
Admin
kucumen

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyTue Nov 06, 2007 9:08 pm

hakikaten uyumadan önce kitap okumak niye sakıncalıdır? ben çok yaparım, kitabı yüzümde, yanımda kırış kırış bularak uyandığım çok oldu hatta..
Back to top Go down
https://delibisidonuyo.yetkin-forum.com
Patu
Nörd!!!
Nörd!!!
Patu

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyTue Nov 06, 2007 9:25 pm

eheh... eminim yalandır... bazılarımız *wowda 5. tuşa ne koyduunu hatırlamayarak* uyuyamıyo, bazılarımız kitap okuyarak =))

=))))))))))

=)
Back to top Go down
Elifcik
Hoho abart.
Hoho abart.
Elifcik

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyTue Nov 06, 2007 9:26 pm

=) post kasma mı demiştin bana =))))))))))))
Back to top Go down
Patu
Nörd!!!
Nörd!!!
Patu

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyTue Nov 06, 2007 9:31 pm

ay :N şey.. :N ama gerekli bi mesajdı!! :N bu forum çok gerekli!! :N şu an önemli bişi tartışıyoruz! :N

gerçektenmgmmgh ;N
Back to top Go down
Elifcik
Hoho abart.
Hoho abart.
Elifcik

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyTue Nov 06, 2007 9:33 pm

bende katılıyorum sana Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Back to top Go down
ikisimit
Hoho abart.
Hoho abart.
ikisimit

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyTue Nov 06, 2007 9:36 pm

Quote :
ha bide şey var beni en çok motive eden kalkıyorum bakıyorum daha saat mesela 2 çok mutlu oluyorum daha uyuncak bi sürü saat var diyorum ve tekrar yatıyorum

işte budur, arkadaşım sen uyku felsefesini tam benimsemeyi başarmışsın arkadaşım! tebrik ediyorum, bol uykulu günler... dilerim morfin bağımlısı şempanzeler gibi uyursun...

ve kitap okumak niye sakıncalıdır?
bu dediğim kitabı okuyup *lök* diye uykuya dalmaktır, kitap okumak lazım (nedense bu söz de tanıdık geliyor bana Razz) ama uyku ciddi bir iştir... uykudan önce hiç olmazsa ona hazır olman gereken, fiziksel ve ruhsal olarak
Back to top Go down
Elifcik
Hoho abart.
Hoho abart.
Elifcik

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyTue Nov 06, 2007 9:41 pm

kitap okurken uyuya kalmayı bilemicem de ben genelde ışığımı kapatırım ondan sonra rahat rahat uyurum Very Happy

teşekkür edeim sinancım beni bol uykulu günlere boğduğun için en sevdiğim şey

herkes küçükken en sevdiğin en tatlı bulduğun şeyi sorarlardı
genel cevap çikolata olurken bi tane oyun bozan vardır ben hep uyku demişimdir Very Happy
Back to top Go down
Dumur
Admin
Dumur

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyTue Nov 06, 2007 11:02 pm

Patu wrote:
eheh... eminim yalandır... bazılarımız *wowda 5. tuşa ne koyduunu hatırlamayarak* uyuyamıyo, bazılarımız kitap okuyarak =))

=))))))))))

artık hatırlıyorum

=)
Back to top Go down
Elifcik
Hoho abart.
Hoho abart.
Elifcik

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyWed Nov 07, 2007 11:17 pm

yiğit bunu sana yazıyorum Very Happy

benim neyim var????
Back to top Go down
zamazingo
Gergedan
Gergedan
zamazingo

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyWed Nov 07, 2007 11:25 pm

Uyku iyidir .. bir aralar derslerde uyumayı adet haline getirmiştim.. enteresan oluyordu.

Gece geç yatıyorsun, sıkıcı derslerde acayip uykun geliyor tutamıyorsun kendini başın düşüyor... ama bir de vicdan azabı çekiyordum ben herhalde çünkü 1 dakika uyur sonra 5 sn uyanır hoca gördü mü diye bakar tekrar uykuya dalırdım..

bu şekildeki uykunun hiç hayrı yok ama.. ne dinlenmeni sağlıyor ne bir şey
Back to top Go down
Elifcik
Hoho abart.
Hoho abart.
Elifcik

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyWed Nov 07, 2007 11:26 pm

sen bence bunu yiğite bi sor Very Happy
Back to top Go down
Butcher
Zönk!
Zönk!
Butcher

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyWed Nov 07, 2007 11:26 pm

uykun Very Happy
ben en iyi leyla hocanın dersinde uyuyorum ya evde bile öyle uyuyamıyorm, heralde en katı hocamız diye hmmm
şimdi cblerde uyuycam :N
bu arada ben de kitap okumadan, ya da günlük (:N) yazmadan uyuyamıyorum, gerçi ben uyuyakalmam, uykum gelince ışığımı kapatır kedili yastığıma (cidden) sarılır uyurum ^^
Back to top Go down
http://www.icanhascheezburger.com
Elifcik
Hoho abart.
Hoho abart.
Elifcik

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyWed Nov 07, 2007 11:28 pm

yiğit bence sen herkese dil ve anlatım defterini gösterebilrsin

uykusu gelmiş ve kaymış bir yiğit örneği Very Happy
Back to top Go down
Butcher
Zönk!
Zönk!
Butcher

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyWed Nov 07, 2007 11:31 pm

xD gelin okulda gösyereyim hakkaten süper ya,
önce yazılar düzgün gidiyo sonra küçülmeye başlıyo, o sırada elim kayıyo ve ne oldugu tespit edilemeyen karakterler kalemimden dökülüyo :N
Anca bu kadar tasvir edebildim...
Back to top Go down
http://www.icanhascheezburger.com
Elifcik
Hoho abart.
Hoho abart.
Elifcik

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyWed Nov 07, 2007 11:32 pm

bence de Very Happy anlatılmaz yaşanır ben size aslının neye benzemesi gerektiğini de gösteririm ayrıca Very Happy
Back to top Go down
zamazingo
Gergedan
Gergedan
zamazingo

PostSubject: Re: Uyku üzerine Tezler   Uyku üzerine Tezler EmptyWed Nov 07, 2007 11:33 pm

Evet evet olurdu bana da Very Happy ilkokul türkçe derslerinde filan.. bi de bir ara Tebelette uyuyordum geçen sene başlarında..

uyanıyorum bir bakıyorum kelimelerin yarısını yazmışım kargacık burgacık harflerle .. abuk subuk çizgiler atmışım kalem kaymış falan
Back to top Go down

Uyku üzerine Tezler
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next